Sóloklarinetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu.
Multižánrový saxofonista (Klasická hudba, jazz, funk, Soul, Hip-hop).

       

         Lukáš Dittrich patří k mladé generaci českých klarinetistů a saxofonistů. Je držitelem řady ocenění – kromě titulu laureáta z národních i mezinárodních soutěží, zahrnující Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka nebo reprezentaci České republiky na Eurovision Young Musicians 2010 se stal také stipendistou nadace Leoše Janáčka a nadace ČHF. Vystudoval Konzervatoř v Brně ve třídě Mgr. Lubomíra Bartoně a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně u doc. Víta Spilky a doc. Milana Poláka. V letech 2012/2014 byl členem Orchestrální akademie České filharmonie. Od roku 2015 působí jako sóloklarinetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Jako stálý host hraje také v orchestru Solistes Européens Luxembourg.

        Několikrát vystupoval a nahrával v České televizi a v Českém rozhlase. Jako sólista hrál s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Západočeským Symfonickým orchestrem Mariánské lázně a s komorním orchestrem Czech Virtuosi. Také je členem komorního souboru Trio Českého rozhlasu. Pravidelně hraje v evropských zemích, stejně tak jako v Asii (Japonsko, Čína, Jižní Korea, Taiwan)

          Lukáš Dittrich je multižánrovým hudebníkem, nebojí se experimentování s různými hudebními žánry. Často proto spolupracuje nejen s umělci z oblasti vážné hudby. Pravidelně hostuje na projektech DJ Alegse, nebo vytváří vlastní autorské projekty ve stylu kombinující jazz, funk a elektroniku. Vystupoval také například s jazzovým trumpetistou Lacem Deczim a jeho kapelou Celula New York, či s Czech Philharmonic Jazz Bandem na pražském koncertě Bobbyho McFerrina. 


Odkazy:

Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Trio Českého rozhlasu

DJ Alegs

Lukáš Dittrich project