O mně

       

         Lukáš Dittrich patří k předním českým klarinetistům a saxofonistům. Je držitelem řady ocenění – kromě titulu laureáta z národních i mezinárodních soutěží, zahrnující Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka nebo reprezentaci České republiky na Eurovision Young Musicians 2010 se stal také stipendistou nadace Leoše Janáčka a nadace ČHF. Vystudoval Konzervatoř v Brně ve třídě Mgr. Lubomíra Bartoně a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně u doc. Víta Spilky a doc. Milana Poláka. V letech 2012/2014 byl členem Orchestrální akademie České filharmonie. Od roku 2015 působí jako sóloklarinetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Jako stálý host hraje také v orchestru Solistes Européens Luxembourg. Účinkoval pod taktovkou světově uznávaných dirigentů jakými jsou například Valery Gergiev, Semyon Bychkov, Leonard Slatkin nebo Jiří Bělohlávek. V roce 2017 v rámci festivalu Pražské Jaro spolupracoval také s významným skladatelem soudobé hudby Krzysztofem Pendereckim.

          Několikrát vystupoval a nahrával v České televizi a v Českém rozhlase. Jako sólista hrál s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Západočeským Symfonickým orchestrem Mariánské lázně a s komorním orchestrem Czech Virtuosi. Také je členem komorního souboru Trio Českého rozhlasu, se kterým se zaměřuje na propagaci skladeb českých autorů. Pravidelně hrává v evropských zemích a v Asii.

          Lukáš Dittrich je multižánrovým hudebníkem, nebojí se experimentování s různými hudebními žánry. Často proto spolupracuje nejen s umělci z oblasti vážné hudby. Pravidelně hostuje na projektech DJ Alegse, nebo vytváří vlastní autorské projekty ve stylu kombinující jazz, funk a elektroniku. Vystupoval také například s jazzovým trumpetistou Lacem Deczim a jeho kapelou Celula New York, či s Czech Philharmonic Jazz Bandem na pražském koncertě Bobbyho McFerrina.